Sıva – Boya Uygulamaları

İyi bir boya işlemi için öncelikle boya yapılacak zemine uygun boyanın ve boyama işleminde kullanılacak yardımcı malzemenin seçilmesi gerekir. Boya tercih edilirken ucuz ve kalitesiz olanının seçilmesi yerine kaliteli bir malzeme tercih edilmelidir.
Kaliteli malzeme ile duvarlarınız hem daha renkli hem de daha kaliteli bir görünüme sahip olacaktır. Piyasa da her kalitede boya ve boya için kullanılan ek malzemeler bulunabilir. Ancak uygulama ve sonrasında daha iyi sonuçlar elde etmek için kaliteli olmalarının yanında, boyanacak yüzeye uygun boya, malzeme kullanılması tercih edilmelidir. Peki kaliteli olduklarını nasıl anlarım diyorsanız ; satın alınan ürünün TSE damgasının bulunması ve üretici firmanın İSO Belgesine sahip olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Tek başına kaliteli malzeme de yeterli olmayacaktır, oysaki kaliteli boya malzemesi usta bir boyacı ile buluşturulursa Hayallerinizdeki ev gerçeğe dönüşebilir.
Evinizin boya rengini seçerken. Renk tercihleri dış cepheden biraz farklı olarak iç mekanlarda kullanılan renkler, kişilerin zevkleri, ruhsal durumları ve mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Yılda ortalama iki defa kış ve yaz aylarında olmak üzere renk tercihleri, moda renkler, kıyafetler hatta ev aksesuarları dahi bu renk değişiminden nasiplerini alırlar.